imagebaner1 imagebaner1 imagebaner1 imagebaner1
مطلب روزبازدید کننده ی گرامی، برای مشاهده ی لیست صنایع مصرف کننده اینجا کلیک کنید

برای مشاهده ی نسخه ی به روز شده ی وبلاگ سایت، اینجا کلیک کنیدتاثیر متاکائولن بر بهبود خواص بتن

متاکائولن یکی از پوزولان های فعال است که در دهه های اخیر مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده که از پختن رس کائولن بدست می آید به منظور افزایش مقاومت مکانیکی و پایایی بتن و در مواردی بهبود ویژگی های ظاهری بتن های تزئینی کار برد دارد.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید جدیدترین مقاله در مورد تاثیر کائولن بر خواص بتن را در فایل ضمیمه مشاهده کنید.
هم چنین  تولید متاکائولن برای تامین نیاز صنایع تولید بتن، در کارخانه کانی گستر از زیر مجموعه های گروه صنعتی و معدنی آریا با کیفیت بالا و کائولن درجه 1 استخراج شده از معادن این گروه، انجام می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با واحد بازرگانی تماس حاصل فرمائید:   02633417391

فایل ضمیمه


کائولینیت (Kaolinite) با فرمول شیمیایی Al2Si2O5(OH)4 یک کانی رسی است و در گروه کانی‌های صنعتی قرار دارد. کانی‌های مشابه کائولینیت، شامل ایلیت، هالویزیت و دیکیت، توسط اشعه ایکس و پاسخ‌های شیمیایی از آن قابل تفکیک می‌باشد.
این کانی را می‌توان به فراوانی در آلمان، چک‌واسلواکی، انگلستان، فرانسه و چین یافت.
اطلاعات کلی:
دلیل‌نام‌گذاری: از نام محل Kao - ling در چین مشتق شده‌است.
فرمول شیمیایی Al2Si2O5(OH)4
ترکیب شیمیایی  Al2O3=٪۳۹٫۵ SiO2=٪۴۶٫۵ H2O=٪۱۴
رده بندی: سیلیکات
اطلاعات کانی شناسی
ساختار بلوری: سه‌شیب (مونو کلینیک)
شکل بلوری: پهن و کوتاه، گاهی پسودوهگزاگونال
شکل ظاهری در زیر میکروسکوپ پلاریزان : غباری، بلوری، خاکی
رنگ در نمونه دستی: سفیدبرفی، متمایل به زرد، خاکستری سبز
رنگ خاکه: سفید
سختی موس: ۲ تا ۲٫۵
وزن مخصوص: ۲٫۱۶ تا ۲٫۶۸
رخ: کامل، مطابق باسطح /۰۰۰۱/
جلا: مات، صدفی
شفافیت: غیرشفاف، نیمه‌شفاف
اثر اسید: محلول در اسیدسولفوریک گرم
پاراژنز(همایند کانی شناسی): کوارتز، فلدسپات پتاسیک، میکا و غیره
کانی مشابه: ایلیت، هالویزیت، دیکیت
اطلاعات معدنی
منشأ تشکیل: اولیه (هیدروترمال) ثانوی (هوازدگی شیمیایی (آرژیلیک)، تجمع رسوبی بر اثر جریانات جوی
محل پیدایش اولیه: چک و اسلواکی
کاربرد: به طور عمده در صنایع چینی و سرامیک، کاغذسازی، رنگ‌رزی، صنایع کائوچو، تولید شیشه، صنایع آجر، آجر نسوز نما، لاستیک سازی، پشم و شیشه و ...انواع فلدسپاتها و کاربرد آنها در صنعت سرامیک

 نام این گروه از کانیها از دو کلمه feld  به معنی صحرا و spar به معنی لکه گرفته شده است. دلیل نامگذاری این گروه از کانیها به فلدسپار (فلدسپات) ایجاد نقاط سفید رنگ توسط این کانیها در مناطق مسطح و بیابانی، پس از رها شدن این کانیها از متن سنگهاست (در اثر عوامل هوازدگی). فلدسپاتها بر اساس ترکیب شیمیایی به دو گروه فلدسپاتهای آلکالن (قلیایی) و فلدسپاتهای پلاژیوکلاز تقسیم می شوند. فلدسپاتها اکثر اً دارای رنگ سفید بوده ولی به رنگهای خاکستری، شیری، قرمز جگری و سبز روشن نیز دیده می شوند.
محل تشکیل فلدسپاتها: 50 درصد سیلیکاتهای جامد زمین، 60 درصد کانیهای سنگهای آذرین درونی، 30 درصد کانیهای سنگهای دگرگونی و 11 درصد کانیهای ماسه سنگها را تشکیل می دهند.
فلدسپاتهای پلاژیوکلاز سدیم دار مثل آلبیت و الیگوکلاز در سنگهای آذرین درونی با ترکیب اسیدی مثل گرانیت، پگماتیت، گرانودیوریت و مونزونیت دیده می شود . پلاژیوکلازهای کلسیم دار مثل آندزین ، لابرادور ، بیتونیت و آنورتیت در سنگهای آذرین درونی با ترکیب بازیک مثل گابرو، بازالت، دیوریت وآندزیت دیده می شود.
میکروکلین در سنگهای عمیق مثل گرانیتها، سینیتها و پگماتیت‌ها که به آرامی سرد می‌شوند، دیده می شود. ارتوکلاز در سنگهای نفوذی که در دمای متوسط و نسبتاً سریع سرد شده اند مشاهده می شود . سانیدین مخصوص گدازه های با دمای زیاد مثل تراکیتها و ریولیتها است. شش سنگ اصلی به عنوان منابع مهم تأمین کننده فلدسپات شناخته می شوند که عبارتند از:

1- پگماتیتهای همراه با گرانیت گرافیکی
2- آلاسکیت
3- آپلیت
4- گرانیت
5- ماسه های فلدسپاتی سواحل و بستر رودخانه ها
6- کوارتزیت فلدسپاتی

کاربردهای فلدسپاتها:
در اکثر موارد از فلدسپات پتاسیک به عنوان ماده اصلی سازنده سرامیک‌ها و کمک ذوب استفاده می شود در حالی که از فلدسپات سدیک در تهیه شیشه و لعاب استفاده می گردد. آلومینیم موجود در فلدسپاتها به جای قسمتی از سیلیس در شیشه جایگزین شده و مقاومت فیزیکی شیشه را در برخورد با اشیاء،، خمیدگی و حرارتهای ناگهانی افزایش می دهد. مقدار اکسید آهن فلدسپاتها برای مصرف در صنایع چینی و لعاب نباید از 5/0 درصد و در صنایع شیشه نباید از 35/0 درصد بیشتر باشد. مقدار اکسید آلومینیم فلدسپاتها نیز نباید از 15 درصد تجاوز کند.
در حدود 65 درصد از آلکالی فلدسپاتها در صنایع شیشه سازی، 30 درصد در صنایع سرامیک و 5 درصد به عنوان پرکننده در صنایع لاستیک سازی، رنگ سازی و سایر موارد مصرف می شود. قیمت فلدسپاتهای پتاسیک نیز بیشتر از فلدسپاتهای سدیک است.
کانیهایی مثل نفلین و تالک می توانند به عنوان جانشین فلدسپاتها در صنایع سرامیک و شیشه استفاده شود. آمازونیت با رنگ سبز روشن و آنورتیت شیری می تواند به عنوان کانی نیمه قیمتی مورد استفاده قرار گیرد. انواعی از فلدسپاتهای پلاژیوکلاز که خصوصیت بازتاب صدفی نشان می دهند پس از تراش با نام ماه سنگ فروخته می شوند.
مهمترین کشورهای تولید کننده فلدسپات : مقدار تولید فلدسپات دنیا در سال 1994 حدود 5/6 میلیون تن بوده است. کشورهای مهم تولیدکننده فلدسپات دنیا شامل ایتالیا، امریکا، فرانسه، آلمان، روسیه، تایلند، کره جنوبی و مکزیک است.
معادن فلدسپات ایران : در ایران حدود دوازده معدن فعال فلدسپات وجود د ارد که تولیدات خود را اغلب به کارخانه های شیشه سازی و تولید سرامیک و کاشی تحویل می دهند .
از فلدسپات سدیک به سبب این که دمای ذوب پایین (cْ 115) چسبندگی مکم و سایر موارد در تهیه انواع لباسها و شیشه استفاده می‌کنند، حال آنکه فلدسپات پتاسیک در اکثر موارد به عنوان کمک ذوب و ماده اصلی سازنده ساخته‌های سرامیکی کاربرد دارد. از آن جا که میزان مصرف فلدسپات پتاسیک در سطح بالاتری قرار دارد، ارزش اقتصادی آن نیز از فلدسپات سدیک بیشتر است.
فلدسپات درحال بهره برداری از معدن نیوشت، ترکیب سدیک- پتاسیک داشته (مجموع قلیایی 8%) با رنگ کرم روشن، درصد آلومین بالا برای استفاده در صنایع کاشی و سرامیک و سیمان مناسب بوده و هم اکنون کارخانه ی راک سرامیک در اصفهان از جمله مشتریان عمده ی این فلدسپات می باشد.
خواص فنی و آنالیز فلدسپات های گروه صنعتی و معدنی آریا را می توانید در بخش محصولات/ فلدسپات/ مشاهده کنید.آجر نسوز

آجرهای نسوز در واقع نوعی چینی هستند که از خاکهای نسوز تهیه می‌شود. چینی ، نوعی سرامیک مرغوب است که دارای ساختاری ظریفتر و متراکمتر از سفال است. دمای پخت آجرهای نسوز ، حدود 1500 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

کاربردهای آجرهای نسوز
از آجرهای نسوز بدلیل مقاومت حرارتی بالا ، در پوشش درونی کوره‌های صنعتی استفاده می‌شود. آجرهای نسوز انواع مختلفی دارد. باتوجه به نوع ماده استفاده شده در ترکیبات آنها ، گستره‌های مختلفی را تحمل می‌کنند. تا دهه 1960 از کربن و خاک نسوز برای پوشش کوره‌ها استفاده می‌شد، اما امروزه با ساخت انواع آجرهای نسوز از آنها در پوشش داخلی کوره استفاده می‌شود.

آجرهای سیلیسی
قسمت عمده این آجرها را خاک‌های سیلیسی که به کوارتزیت معروف است تشکیل می‌دهد. کوارتزیت شامل 95% SiO2 و به مقدار جزئی Al2O3 ، Fe2O3 ، TiO2 ، K2O و Na2O می‌باشد. از این آجرها در گذشته برای پوشش جدار درونی کوره‌های فولادسازی استفاده می‌شد. ولی بدلیل رسانایی گرمایی زیاد در نفوذناپذیری در مقابل گازها ، امروزه بیشتر برای پوشش جدار درونی کوره‌های تولید خمیر شیشه در کارخانه‌های شیشه سازی ، کوره‌های کک سازی گازسوز و کوره‌های سرامیک سازی استفاده می‌شود.

آجرهای آلومینیومی
این آجرها، دارای درصد بالایی از آلومین (Al2O3) می‌باشند. و آنها را از مخلوط کائولن ، بوکسیت و کروندوم که بیش از 70% آلومین دارد، تهیه می‌کنند.  دمای پخت این آجرها در حدود 1200 تا 1800 درجه سانتی‌گراد بوده و برای پوشش جداره درونی کوره‌های ذوب فولاد مصرف می‌شوند. این آجرها در مقابل مواد قلیایی مقاومند، بنابراین از آنها برای پوشش جداره درونی کوره‌های سیمان سازی و شیشه‌سازی هم استفاده می‌شود.

آجرهای نسوز قلیایی
این آجرها شامل اکسید منیزیم (MgO) و SiO2 به فرمول 2MgO SiO2 هستند. برای تهیه اکسید منیزیم ، کربنات منیزیم طبیعی (مگنزیت) یا دولومیت را در دمای بین 550 درجه سانتی‌گراد تا 1800درجه سانتی‌گراد حرارت می‌دهند و با اضافه کردن مقداری Cr2O3 (اکسید کروم III) یا Fe2O3 (اکسید آهن III) به مخلوط MgO و SiO2 باعث افزایش مقاومت گرمایی آجرهای نسوز قلیایی می‌شوند. از این آجرها برای پوشش جدار درونی کوره‌های باز در فولادسازی ، کوره‌های دوار در کارخانه‌های سیمان سازی و در قسمتهای بالای کوره‌های ذوب شیشه و صنایع فلزات غیرآهنی، استفاده می‌شود.

آجرهای نسوز ویژه
این آجرها نوع خاصی از آجرهای نسوز هستند و در صنعت برای منظورهای ویژه‌ای کاربرد دارند. این آجرها از ترکیبات فلزات واسطه تولید می‌شوند که متداول ترین آجرهای این گروه عبارتند از:

آجر زیرکونیوم
این آجر از سولفات زیرکونیوم طبیعی با افزودن مقدار کمی آلومین به کوارتز تهیه می‌شود. بیشترین کاربرد آن در ساختن کوره ذوب آلومینیوم، کوره مخزن شیشه مذاب و کوره‌های دارای دمای بالا می‌باشد. همچنین از ذوب سولفات زیرکونیوم با آهک ناخالصی آن به همراه سیلیکات کلسیم جدا می‌شود و می‌توان ZrO2 (اکسید زیرکونیوم) خالص بدست آورد. با افزودن مقدار 5 درصد وزنی از MgO یا CaO ، بلورهای مکعبی آن تشکیل می‌شود.

ZrO2 مقاومت گرمایی بالایی دارد، به همین دلیل از آن در ساختن بوته‌های ذوب فلز در صنایع ذوب فولاد و در راکتورهای اتمی به عنوان بازتاب دهتده نوترون استفاده می‌شود.

آجر اکسید کروم - کوروندوم
این آجرها دارای 5 تا 10 درصد اکسید کروم I , II و 90 تا 95 اکسید آلومینیوم (Al2O3) و در مقابل مواد قلیایی مقاوم هستند. از این نوع آجر برای ساختن بخش درونی کوره بلند ذوب آهن استفاده می‌شود.

آجرهای اکسید کروم
دارای 95 درصد Cr2O3 می‌باشد. برای تهیه آن از Cr2O3 سنتزی استفاده می‌شود. این نوع آجر در ساختن کوره ذوب خمیر شیشه مخزن در صنعت شیشه‌سازی مصرف دارند.آجر نسوز (Refractory Brick) از خاک چینی (kaolin) و نسوز تشکیل شده است. به دلیل استفاده از خاک چینی در آن ها، دارای ساختاری بسیار ظریف و متراکم می باشند. انواع آجرهای نسوز در دمای حدود 900-1500 درجه سانتی گراد تولید می شوند و در مقایسه با انواع آجرهای نما، از نظر مقاومت و ماندگاری متمایز می باشد. آجرهای نسوز نما، به خاطر مقاومت بسیار بالا در مقابل شوره و تغییر رنگ، به خوبی توانسته اند در ساختمان سازی جایگاه ویژه ای کسب نمایند ساختمان سازی با استفاده از آجرهای نسوز دارای جذابیت ویژه ای می باشد، و امروزه مزایای بی شمار آن باعث شده تا معماران و مهندسان از این متریال در اجرای زیباترین نماهای ساختمانی بهره مند گردند.


ویژگی های اصلی اجر نسوز، حفظ ویژگی های فیزیکی و شیمیایی در دماهای بالا می باشد. به همین دلیل در ابتدا، استفاده از آن ها در شومینه ها و کوره ها بسیار متداول بود. آجر نسوز نما دارای تنوع بالایی در رنگ، سایز و طرح بوده و بسیاری از طراحان خلاق، در زمان اجرای نماهای آجرنسوز، از آن ها به صورت تصادفی استفاده می کنند، که علاوه بر زیبایی و شکیل بودن در نماها، تفاوت در سبک، طرح و رنگ، را به نمایش می گذارند.

به دلیل مقاومت بالا، جذب آب مناسب و همچنین گیرایی بالا در تماس با ملات، و مزایایی مانند مقاوت حرارتی، مقاومت فشاری، کیفیت پایدار، ماندگاری و انعطاف پذیری در برابر شرایط مختلف اقلیمی، امروزه علاوه بر استفاده در دیواره ی کوره ها،در ساخت و معماری نماهای داخلی و خارجی ساختمان ها نیز به شکل روز افزونی از آجرهای نسوز استفاده می شود.

در صورت استفاده از آجر‌های نسوز با فرمولاسیون استاندارد، می‌توان اطمینان داشت، نمای ساختمان چندین سال جذاب و همانند روز اول باقی می‌ماند‌. رعایت استانداردهای ثبات رنگ و ضد شوره بودن آجر نسوز در زمان تولید آن، کیفیت لازم را در دراز مدت تضمین می‌کند، و بعد از گذشت چند سال از زمان نصب، تغییر رنگ یا تغییر شکل، جلبک یا شوره در سطح آن مشاهده نخواهد شد. در زمان اجرای نماهای ساختمانی با استفاده از آجر نسوزنما، به هنرنمایی و دقت بیشتری نیاز است، و همین امر سبب جذابیت و برتری نمای آجر نسوز شده است. پس بهتر است که از نصاب های کار آزموده، ماهر و مسلط به نحوه نصب و بندکشی آجر نسوز استفاده شود

آجرهای نسوز انواع مختلفی دارد و با توجه به نوع مواد اولیه استفاده شده در ترکیبات آن ها، گستره ‌های مختلفی از دما را تحمل می‌ کنند. تا دهه 1960 از کربن و خاک نسوز برای پوشش کوره‌ ها استفاده میشد، اما امروزه با ساخت انواع آجرهای نسوز، از آن ها در پوشش داخلی کوره استفاده می‌ شود.
آن دسته از آجرهای نسوز که در مواد اولیه آن ها عناصر خاصی نظیر AL2O3 و SIO2 در ترکیبشان استفاده می شود، در هنگاه پخت در درجه حرارت های بالا، محصول نهایی را با انسجام قابل توجهی در مقابل سایر آجرنماها به وجود می‌آورد که در هر شرایط اقلیمی و در مقابل هرگونه نوسانات دما و رطوبت تغییر ناپذیرند، و همچنین از طول عمر بالایی برخوردار بوده و به علت مقاوم بودن در مقابل سایش و فرسایش، ماندگاری آن ده ‌ها برابر بیشتر از آجرهای معمولی است.

رنگدانه‌ های مختلف موجود در انواع آجرهای نسوزنما، ترکیب‌ های بسیار خاص و چشمگیر را شکل می دهند و موجب جذابیت بیشتر نمای داخلی یا خارجی ساختمان ها می گردند. همچنین اجرهای نسوز، عایق سرما و گرما هستند و می‌توانند از اتلاف انرژی در فصل های مختلف سال جلوگیری نمایند. البته به این نکته نیز باید توجه داشت که واژه ی "نسوز" صرفا به معنای مقاومت کامل اجرهای نسوز در برابر آتش سوزی نیست، بلکه مقصود مواد معدنی موجود در ترکیبات آن می باشد

.

اجرنسوز از روی ظاهر به سادگی قابل تشخیص می باشد، سطح آجرهای نسوز نسبت به سایر آجر ها زبرتر، زمخت تر و بدون خاک اضافه می باشد. شکل و ظاهر اجر نسوز دارای دانه های ریز رنگی می باشد.
کوره هایی که از آن ها برای پخت انواع آجرهای نسوز استفاده می شود، به صورت تونلی و شاتلی می باشند. در کوره های تونلی، حرارت به صورت یکنواخت پخش نمی شود و نتیجه ی آن تولید اجرهای متفاوت و تصادفی می شود. گاهی نیز به دلیل حرارت بیش از حد در بخش های مختلف کوره، آجرهای آن قسمت باعث تاب دار شدن آجر گردیده و سایز آجر از حد استاندارد خارج شده و اکثر مواقع کوچک‌تر از حد معمول می شود.
در صورتی که تولید آجر به صورت تونلی باشد، حرارت در تمام بخش های مختلف آن یکسان است، و در نتیجه تمام رنگ ها در یک طیف بوده و هیچ گونه تغییر در سایز آن ها مشاهده نخواهد شد. آجرهای نسوز که در کوره های تونلی پخته میشوند، دارای استحکام بالاتر و استاندارهای آلایندگی مطابق با محیط زیست بیشتری، نسبت به اجرهای نسوز پخته شده در کوره های تونلی دارند.دسته بندی کاشی‌ها

انواع کاشی در جنس، طرح، رنگ و قیمت متنوع می‌باشند. در تعریف کاشی باید گفت این محصول سرامیکی، متشکل از دانه‌های ظریف متبلور و متخلخل است که به صورت معمول در درجه ی حرارتی بالاتر از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد پخته شده و در انواع لعاب‌دار و بدون لعاب تولید می‌شود
به مواد غیر آلی غیر معدنی جامد و غیر فلزی، سرامیک گفته میشود. با استناد به این تعریف، کاشی‌ها نیز نوعی سرامیک محسوب می‌شوند. در یک تقسیم بندی کلی می‌توان کاشی‌ها را به دو دسته کاشی‌های کفی و کاشی‌های دیواری تقسیم نمود. نوع کفی در بازار، سرامیک نامیده می‌شود. لذا منظور از سرامیک در بازار همان کاشی کفی می‌باشد. تفاوت کاشی دیوار با کاشی کف در استحکام، درصد جذب آب و کیفیت لعاب روی آن است

کاشـی‌های سـرامیکی در سـطوح مکان‌های بهداشتی، داخل منازل و همچنین بیمارستانها به صورت فراگیر استفاده می‌شوند همچنین به علت تنوع طرح و اندازه، از کاشی‌ها در سایر فضاهای عمومی‌و خصوصی استفاده می‌شود. به علـت تنـوع در مقاومت لعاب در محیط‌های شیمیایی مختلف و فضاهایی مانند کارخانجات دارای محیط شیمیایی و یـا آزمایشگاه‌ها، کاشی‌ها تنها مصالح مورد مصرف می‌باشند
در انتخاب کاشی، شخص با توجه به سلیقه خود دست به انتخاب می‌زند. البته به طور عادی همه قادر به تشخیص و انتخاب کاشی خوب نیستند. در برخی از موارد مشاوران بسیار خوبی در محل‌های خرید وجود دارند، اما در صورت نبودن مشاوره خوب بهتر است حداقل اطلاعاتی راجع به انواع کاشی‌ها و انتخاب بهترین کاشی کسب نمایید
 
بهترین کاشی کدام است؟

در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که بهترین از نظر هرکس یک چیز است. برخی به دنبال بهترین جنس کاشی، برخی به دنبال بهترین قیمت و برخی هم به دنبال بهترین رنگ متناسب با محل مورد نظر هستند. با مطالعه ی مطلب زیر پاسخ تمام پرسش‌های خود را خواهید یافت

بهترین کاشی از نظر جنس

می‌توان گفت در تصمیم گیری انتخاب بهترین نوع و جنس کاشی باید به محلی که می‌خواهیم کاشی را در آنجا به کار ببریم توجه داشته باشیم. هر محل و مکانی نیازمند کاشی مناسب خود است. برای مثال، در خرید کاشی برای محلی مانند حمام باید کاشی ای را انتخاب کرد که دارای ضریب اصطکاک، جذب رطوبت، سختی در مقابل خراش و مقاوم در برابر سایش باشد.
اطلاعاتی از این قبیل را می‌توان از بخش اطلاعات فنی سازنده جمع آوری کرد. در این بخش یک دید کلی از نوع و جنس کاشی مورد نظر متناسب با محل نصب کاشی ارائه می‌دهیم . از انواع و جنس‌های متعدد کاشی می‌توان به دو گروه اصلی چینی و سرامیکی اشاره کرد که با دانستن تفاوت‌های جزئی این دو نوع کاشی، انتخاب کردن راحت تر می‌شود.
کاشی‌های چینی و سرامیکی مخلوطی از خاک قرمز یا سفید هستند. تفاوت در درجه مقاومت آن‌ها است. درجه سختی و مقاومت خاک چینی بیشتر از سرامیکی است و در مناطقی که رفت و آمد و ترافیک سنگین‌تری وجود دارد کاشی‌های چینی گزینه ی بهتری می‌باشند. انواع کاشی‌های سرامیکی راحت تر و نرم تر بریده می‌شود و بیشتر برای دیوار و کف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بهترین کاشی از نظر قیمت

در پاسخ به این پرسش می‌توان گفت که با توجه به عواملی از جمله مرغوبیت کاشی، جنس کاشی، نداشتن عیب و نقص و… کاشی‌ها را به چند دسته تقسیم می‌کنند که هرکدام قیمت خاص خود را دارد. در زیر به برخی از انواع کاشی و قیمت آنها می‌پردازیم.
– کاشی‌های درجه یک
این کاشی‌ها از همه لحاظ سالم بوده و بدون شکستگی و هرگونه خوردگی می‌باشد. کاشی‌های درجه یک معمولاً دارای قیمت بیشتری نسبت به سایرین هستند.
– کاشی‌های درجه دو
کاشی‌هایی هستند که یا دارای خال‌های خیلی کوچک هستند یا قسمت‌های بدون لعاب دارند. قیمت این دسته از کاشی‌ها نسبت به کاشی‌های درجه یک مقداری ارزان تر است. گاهی به دلیل کم بودن عیب این کاشی‌ها را می‌توان در زمره ی کاشی‌های درجه یک به حساب آورد .
– کاشی‌های درجه سه
کاشی‌هایی با قیمت‌های مناسبتر از دوگروه بالا ولی با عیب‌های بیشتر و نمایان تری هستند و مرغوبیت دو دسته بالا را ندارند.
– کاشی‌های صادراتی
این کاشی‌ها مخلوطی از درجه یک و دو هستند که قیمت آنها نسبت به درجه ۳ کمی‌بالاتر است.
البته طبقه بندی و بسته به کارخانه تولید کننده کاشی متفاوت است برای مثال یک کارخانه مرغوبترین کاشی اش گرید A دارد در حالی که کارخانه دیگر گرید C دارد.

بهترین کاشی از نظر رنگ
از دیگر پرسشهای مهم، انتخاب بهترین کاشی از لحاظ رنگ است. با توجه به محل مورد نظر رنگ انتخابی و پیشنهادها متفاوت می‌شود. البته انتخاب مواردی مانند رنگ سلیقه ای است، اما با توجه استانداردهای مد، پیشنهاد‌هایی برای انتخاب کاشی برای محل‌های مختلف ارائه شده است. برای مثال در محلی مثل آشپزخانه استفاده از کاشی‌های موزاییکی پیشنهاد می‌شود. چرا که این نوع کاشی دارای طرحها و رنگهای مختلف و شاد است و برای محل پر رفت و آمدی مثل آشپزخانه گزینه بسیار مناسبی می‌باشد.
همچنین انتخاب رنگ قهوه ای برای کف محیط را شیک تر و گرم تر نشان می‌دهد. برای محل‌های پر رفت آمد دیگری مثل توالت و حمام رنگ‌های شاد و روشن بیشتر پیشنهاد می‌شود. چرا که باعث بزرگتر نشان دادن محل و همچنین دلبازتر بودن آن می‌گردد. برای این مکان‌ها از رنگ‌هایی با ترکیب سفید و آبی ،صورتی، سفید استخوانی و… استفاده کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای افزایش جذابیت محل مورد نظر وسایل محل را با رنگهای کاشی‌ها تطابق دهید.1 صفحه

1
صفحه آخر


1400 جمعه 12 آذر امروز

جهت ورود به نسخه ی به روز شده ی سایت گروه صنعتی و معدنی آریا، اینجا کلیک کنید، با تشکر

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

خرید انواع کائولن، فلدسپات، گل اخرا، کربنات کلسیم(سنگ آهک)، سنگ آهن تیتان دار، گیزلگور، خردایش میکا، کربنات، زینتر منیزیت، و سایر مواد اولیه مورد نیاز برای صنایع مختلف با کیفیت بالا و قیمت مناسب را با گروه صنعتی و معدنی آریا تجربه کنید
تماس با بخش فروش:
02633417390-91
sales1@aryapowder.com

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
معرفی خاک مشکی رنگ برای تولید آجر مشکی، بدون نیاز به افزودن اکسید منگنز
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

استخدام نیروی اداری و فروش در شرکت صنعت پودر آریا
Info@aryapowder.com

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

آغاز بهره برداری از خاک اخرا در معدن کبود کمر

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

آغاز بهره برداری از لایه های آهک (کلسیت/کربنات کلسیم) فسیل دار در معدن کبود کمر (کلیک کنید)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

آغاز فروش ماده معدنی ایلمنیت/ تیتانو مگنتیت در گروه صنعتی و معدنی آریا (کلیک کنید)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

تاثیر متاکائولن بر بهبود خواص بتن (کلیک کنید)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

ارسال نمونه به سراسر کشور

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

آجر نسوز چیست؟!

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

معرفی کانی کائولینیت (کائولن)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

آغاز بهره برداری از معدن کبود کمر

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

لطفا" در صورت داشتن هر گونه سوال و نیاز به مشاوره با ما در تماس باشید
02633417390-91
sales1@aryapowder.com
info@aryapowder.com

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
         
Google
    

Copyright 2016 © www.aryapowder.com All Rights Reserved. / www.parssystem.com طراحی و میزبانی توسط مرکز فناوری اطلاعات و داده های پارس سیستم